СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

РК Прилеп конечно победи и се врати на 9-тото место на табелата

Тимот на Прилеп се враќа со трите бода од Радовиш и со тоа се враќа на позицијата 9 пред тимот на Струга.

Со 28-36 (12-16) сигурно од почеток до крај тимот на Кузманоски го одржуваше водството на денешниот натпревар против секогаш незгодниот тим на Радовиш.

Наредниот меч ракометарите на Прилеп го играат на домашен терен против тимот на Охрид кој во борба за плен-оф место го совлада тимот на Пролет.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content