СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

КултураЛокално

Репертоар на прилепскиот театар “Војдан Чернодрински”

Во петок (14.10.) и сабота (15.10.2022), во прилепскиот театар “Војдан Чернодрински” ќе се игра претставата “Круг” во режија на Јован Ристовски.

Играат: СЕМ – ИГОР ТРПЧЕСКИ, ЏО – ДАНИЕЛА ИВАНОСКА, ЛУСИНДА – НАТАША АЧАНСКИ, ФРЕД – ДИМИТАР ЦРЦОРОСКИ, ЕДГАР – МИХАЈЛО МИЛЕНКОСКИ, КЕРОЛ – АНГЕЛА НАУМОСКА, ОСКАР – ДИМИТАР ЃОРЃИЕВСКИ, ЕЛИЗАБЕТ – МАРИЈА СПИРКОСКА ИЛИЈЕСКА.

Претставата и давата дена е со почеток од 19:30ч. Влезници и резервации на: 076 442 378

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content