СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Рашковски во Грција, а има одземен пасош

На социјалните мрежи се појавија фотографии од поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски за кои се тврди дека се направени во камп на Халкидики, Грција.

Пред само еден месец, отткако голем број медиуми објавија дека од судот побарал да му биде вратен одземениот пасош, што му беше одземен како мерка за да се спречи тој да замине од државата, со реакција се во јавноста се огласи и самиот Рашковски.

Тој негираше дека побарал враќање на пасошот и вели дека станува збор за лажни вести со цел да се „фрли прашина врз судскиот процес кој е во тек“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content