СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Расчистени шест тешки кражби во Прилеп, двајца приведени

Вчера, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп ги лишиле од слобода 35-годишниот Е.Б. и 39-годишниот О.М., двајцата од Прилеп, извести МВР.

Тие се сомничат дека извршиле тешки кражби во возила и дека одзеле различни предмети, соопшти МВР.

Во службен разговор тие ги признале делата, а одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците. По документирање на настаните против лицата ќе следува соодветна кривична пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content