СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Рано утрово земјотрес во Штип

Рано утрово околу 2.40 минути во близина на Штип е почувствуван земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала.

Според ЕМСЦ, епицентарот бил на два километра северно од Штип, на длабочина од 1 километар.

Нема информации за настанати штети.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content