СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Ракометарите се загреваат со „Послушајте патриоти“

Ракометарите го одработија и последниот тренинг пред вечерашниот натпревар од првото коло на Европското првенство против Словенија, а за тоа каква е атмосферата најдобро покажува видеото кое го објави Ракометната федерација на Македонија.

Репрезентативците загревањето го направија по нотите на народната песна „Послушајте патриоти“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content