СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Разрешен бакалoт од Лажани кој стана директор во ЕСМ…која е причината?

ЕСМ по неполни два месеци го промени директорот од прилепско Лажани, инаку сопственик на локален маркет, кој досега беше прв човек на подружницата која купува увозна електрична енергија за потребите на државното електростопанство и ги продава нејзините вишоци на струја – пишува порталот “ФАКТОР”

АД ЕСМ на крајот од август го назначи Мирсад Црновршанин за директор на подружницата ЕСМ Продажба. Функцијата управител тој требаше да ја врши на определено време од 12 месеци во периодот од 1 септември до 31 август следната година.

Инаку ЕСМ Продажба за помалку од една година изротира четворица директори.

Целиот текст прочитајте го ТУКА

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content