СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Радовиш вечерва гостува во Прилеп: Да ги поддржиме максимално нашите ракометари

Денес (21.04.2022) во Прилеп гостува тимот на Радовиш!

После победата на Струга прилепчани имаат шанса на домашен терен да го совладаат тимот на Радовиш кој е последен на табелата.

Вечерашниот дуел во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп ќе го судат Ѓоко Колевски и Сашо Кркачев, делегат е Русе Наумовски, сите од Скопје.

Натпреварот со почеток од 19:00 часот ќе може да се гледа на следниот линк:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content