СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пpoдолжен обичajoт со коледapcките oгнови

За разлика од годините пред пандемијата, оваа година огнови имаше помалку, но доволно за да се зачува и продолжи вековната традиција.

Со гравче, риба, сармички, топла ракија и црвено винце, прилепчани го искористија топлото време и празнуваа до доцните вечерни часови.

За многу години!

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content