СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пpиcтигнa пpвиoт cнeг вo Македонија

Утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај.

Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската температура достигнала 0,3 степени.

Сепак снегот ќе се задржи кратко, бидејќи според метеоролозите повторно ни доаѓаат топлите денови, особено за време на викендот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content