Пукање во Скопје, има ранет

51

„На 16.07.2023 околу 17.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Е.(43) од скопско Батинци затоа што пред тоа во с. Студеничани пукал од огнено оружје кон Б.Р од скопско Батинци. Притоа, Б.Р. се здобил со повреди и бил пренесен во болница за укажување на лекарска помош“.

Повеќе детали се очекуваат наскоро.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content