СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пронајдена артилериска граната во Прилепско

Вчера, околу 10 часот, во ОВР Прилеп, 73-годишниот Б. Н. од Прилеп пријавил дека во неговата нива на местото наречено Долно Садово, Прилепско, пронашол артилериска граната во калибар од 75 мм и едно панцирно зрно од Првата светска војна, извести МВР. Од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивна направа била подигната за понатамошна постапка. Увид бил извршен.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content