СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Продажбата на станови во Скопје намалена за 27%

Вкупно 42.679 станови во Скопје се празни, според податоци кои „Локално“ ги дознава, а ќе бидат дел од идниот извештај на Државниот завод за статистика.

Пад на продажба на станови претходна година статистички е над 27%, според информациите.

Попрецизно објаснето, тоа се 420 згради од по 10 ката кои стојат празни.

Како што дознаваме, 30.000 стана се наоѓаат во Центар, Карпош, Кисела Вода и Аеродром.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content