ПРОГРАМСКА ШЕМА

08.00 Најава
08.10 Мисла на денот
08.15 Временска прогноза
08.20 Состојба на патиштата
08.40 Совети за здравје и слично
08.50 Времеплов
09.15 Вести
09.30 Здрава исхрана …
09.50 Радио берза
10.15 Вести
10.35 Спортски вести
10.45 Радио излог
11.15 Радио огласи
11.30 Практични совети Што Ако
11.50 Џет Сет вести
12.00 Пулсирања(понеделник , среда и петок)
12.00 ФМ Портал (вторник, четврток и сабота)
14.15 Вести
14.40 Огласи
15.00 Бјути Корнер
16.15 Локал Инфо
17.00 Флеш вести
17.10 Музички калеидоскоп
18.00 Локал Инфо
18.15 Џет Сет репортер
22.00 Ноќна Музикорама

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content