СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прогласени најдобрите маски на карневалот “Прочка” во Прилеп

Жири комисијата во состав: Кире Миладиноски, Александар Цветкоски, Тони Чатлески ги прогласи најдобрите маски на 21-то издание на карневалот “Прочка” во Прилеп.

Прво место во групна маска освои маската “Семејството Адамс” од OOУ “Добре Јованоски”, второнаградени се ООУ “Гоце Делчев” со маската “Срцето на градот”, а трето место освоија ООУ “Кире Гаврилоски-Jaне” со маската “Хакуна матата”.

Гран при награда појде за маската “Флинстонови” oд ООУ “Блаже Конески”, додека награда за најдобра поединечна маска освои Мила со “Волк-Ајкула”.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content