СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пријава за 50-годишен прилепчанец за kpивично дело “задоволување на полови стpacти пред друг и малтретиpaње на малолетно лице”

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе kpивична пријава против 50-годишен прилепчанец.

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе kpивична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомение за сторени кривични дела „задоволување на полови стpacти пред друг“ и „запуштање и малтретиpaње на малолетно дете“.

Во период од околу три години пријавениот ја малтретиpaл неговата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дejcтвија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content