СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Пристигнаа декемвриските пензии

Денеска почнува исплатата на декемвриските пензии.

„Вчера беше прв работен ден. Налозите беа доставени во Трезор и денес се исплаќаат. Секој први во месецот се носат налозите за исплата. Први јануари беше неработен ден. Дел од банките исплатија порано.

Денес ќе имат средства сите пензионери на нивните сметки“, изјави Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска за „Слободен печат“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content