СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Прилеп и Радовиш до прва победа во плеј-аутот

Прилеп и Радовиш ги запишаа првите победи во плеј-аутот. Избраниците на Горан Кузманоски беа подобар противникот во речиси поголем дел на гостувањето кај Струга, на крајот славеа со 26-28.

По 16-17 на одморот, домашните ракометари израмнија на 19-19, а потоа и на 20-20. Со серија од три гола во низа Прилеп дојде на плус три, кои се покажаа како доволни за прв триумф во плеј-офот.

Шокоски со осум гола беше прв стрелец, Бикоски постигна пет. На другата страна Маркоски беше стрелец на пет погодоци.

Радовиш пак беше подобар од Скопје на домашен терен со 24-21. Ристов со седум гола беше лидер кај домаќинот, на другата страна Василевски имаше пет погодоци.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content