СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Прилеп извојува победа над Куманово

Ракометарите на Прилеп предводени од левиот бек Давор Шокоски и голмано Иван Ангелески дојдоа до втората победа во новата натпреварувачка сезона во Суперлигата, откако на свој терен го совладаа составот на Куманово со резултат 33:29 (18:12 на полувремето)

Шокоски постигна дури 15 погодоци, а Ангелески имаше над 20 одбрани на голот на прилепчани. Мрежата на кумановчани ја тресеа и ветераните, тренерот Чантурија кој постинга 4 гола, а Пеце Ѓорѓиевски беше прецизен во 3 наврати.

Прилеп сега има 7 бода на табелата, исто колку и Струга на петтото место, а во наредното коло прилепчани гостуваат кај екипата на Алкалоид.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content