СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во водите на вештачкото езеро беше пронајдено телото на исчезнатата прилепчанка

Утринава во водите на прилепското вештачко езеро беше пронајдено безживотното тело на 50-годишната прилепчанка по која имаше потрага 2 дена.

Според Дарко Неданоски, спелеолог и раководител на спасувачката служба „Златоврв“, биле подготвени со чамци и евентуално нуркање во езерото за да ја побараат како една од алтернативите да се дознае што се случило со прилепчанката, пренесува ТВ21.

Бевме подготвени да го пребараме езерото, но го забележавме телото како плута. Се очекуваат екипи од крим техника од полицијата и од јавното обвинителство да го испитаат случајот, изјави Неданоски.

 

50-годишната Весна го напуштила домот во 24 часот на 16-ти декември и не се вратила. Изминатите два дена голем број на доброволци го пребаруваа теренот, а денес требало да се пребарува езерото.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content