СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Прилепчани триумфираа над второлигашот Голден Арт

Ракометарите на РК Прилеп вечерва во спортската сала “Ристе Ристески-Ричко”, триумфираше над екипата на Голден Арт со 30:25 (17:14 на полувремето).

Ова беше полуфинален меч од групата Г во Купот на Македонија, а прилепчани наредно ќе играат со подобриот од мечот Тинекс Пролет – Еурофарм Пелистер 2.

Ова беше долгоочекуван триумф за прилепчани и за љубителите на ракометот во Прилеп, кои не памтат кога последно се радувале на победа.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content