СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчани го преполнија храмот Св. Кирил и Методиј

Светот денеска го празнува Денот на македонските просветители Св. Кирил и Методиј.

Прилепчани традиционално како и секоја година до последно место го исполнија храмот кој го носи името на светите браќа, кај народот познат како “Параклис”.

Храмот Св. Кирил и Методиј уште од синоќа беше прекрасно украсен и блескаше од убавина како и секогаш.

Една убава слика која полни срце и душа. Нека е за многу години и напомош!

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content