СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанец фатен како превезува мигранти од Сирија

Дваесетгодишен прилепчанец е приведен откако бил фатен дека превезува мигранти од Сирија.

Тој бил фатен на регионалниот пат Градско-Неготино кај с.Црвени Брегови.

А.Ј.(20) во автомобил “пасат“ превезувал пет мигранти од Сирија. По целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content