СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанец тешко повреден: Со велосипед удрил во паркиран автомобил

На 20.07.2021 во 23.50 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Димо Наредникот“, велосипед управуван од З.Б.(43) од Прилеп удрил во паркирано патничко возило „пежо 206“, со прилепски регистарски ознаки, сопственост на Д.К.(46) од Прилеп.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content