СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанец нападнал двајца свои сограѓани, едниот го повредил со стаклен предмет

На 09.06.2023 во 22.45 часот, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле Ѓ.А.(37) од Прилеп затоа што околу 21.30 часот пред фабрика во Прилеп го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз Џ.М. и Љ.М, при што стаклен предмет му нанел повреда на Љ.М.. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од ОВР Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content