Прилепчанец возел низ Битола со 5.01 промили алкохол во крвта

12

При контролата санкционирани се 18 возачи.

„Во Битола е санкциониран и возач од Прилеп кај кого се измерени 5.01 промили алкохол. За време на контролата биле санкционирани и 35 други видови прекршоци. Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови“, велат од полицијата.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content