СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепски фризери: Повик до сите хумани граѓани и фирми

Прилепскиот фризерски еснаф во хумана мисија.

Прилепските фризери за вторник (24.11.2020) со почеток од 10:00 часот, на големиот паркинг кај градската болница “Борка Талески”, организираат хуманитарна акција за донирање овошје и вода за пациентите и медицинскиот персонал во болницата.

Тие ги повикуваат сите хумани граѓани и фирми да земат учество во акцијата и да донираат.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content