Прилепски фризери: Повик до сите хумани граѓани и фирми

13

Прилепските фризери за вторник (24.11.2020) со почеток од 10:00 часот, на големиот паркинг кај градската болница “Борка Талески”, организираат хуманитарна акција за донирање овошје и вода за пациентите и медицинскиот персонал во болницата.

Тие ги повикуваат сите хумани граѓани и фирми да земат учество во акцијата и да донираат.

 

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content