СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепските пожаpникapи се подновија со нови чевли

Прилепските пожapникapи денеска добија 40 комплети опрема која содржи чевли, блузи, пантолони, кошули, дуксерки и ветровски.

Опремата ја обезбеди општина Прилеп од каде се прават постојани напори за подобрување на условите за работа во Територијалната противпожapна едница.

Пред извесно време ТППЕ Прилеп доби и донација ново теренско возило од Дирекцијата за заштита и спасување.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content