СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Приведен професор откако мајка пријавила дека сакал да ја силува ќерка ѝ

Вчера во 10.30 часот во Полициската станица Крушево, 42-годишна жена од Прилеп пријавила дека во средно училиште во Крушево Д.К.(54), професор во училиштето, се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Д.К. бил приведен и задржан во Полициска станица Прилеп и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content