СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Приведен прилепчанец, синоќа грабнал девојка

Приведен е прилепчанецот кој киднапираше девојка.

А.З.(26) синоќа во 21 часот киднапирал девојка и насилно ја внел во патничко моторно возило „голф”. Откако мајката А.Р. (44) пријавила во полиција дека  прилепчанецот ја киднапирал нејзината ќерка,  ноќеска по полноќ тој е уапсен, информира полицијата. За случајот е известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content