СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Приведен прилепчанец, носел 7480 пиротехнички средства во автомобил

На улицата „Прилепски бранители” во Прилеп, полицијата денеска при контрола и преглед на патничко возило „голф“ управувано од прилепчанецот А.Б (47), пронашла и одзела вкупно 7480 парчиња пиротехнички средства.

Како што соопштија од МВР, заради сомнение за сторено кривично дело по чл.396 од Кривичниот законик лицето е лишено од слобода и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content