СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Приведена прилепчанка за нелегално поседување оружје

Полицијата приведе 51-годишна прилепчанка за нелегално поседување оружје.

Според информациите на МВР, денеска во Скопје, по претходно добиени оперативни информации, полициски службеници оја приведоа Д.А. (51) од Прилеп поради нелегално поседување огнено оружје.

При извршен преглед, кај Д.А. е пронајден пиштол „застава“ со пет куршуми и две рамки. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content