СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Претрес во Прилеп

Во текот на вчерашниот ден во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода 19-годишниот Х.П..
Имено, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе стебла од растението канабис и гранки од растението канабис. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content