Претрес во Прилеп, приведен дилер, пронајдена дрога

31

„При претрес во неговиот дом и други простории во Прилеп, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилки, дигитална вага и други предмети“, соопшти МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и по документирање на случајот, против лицето ќе следува соодветна пријава.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content