СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Претрес во прилепско Дебреште, пронајден пиштол, приведено едно лице

Вчера, во с. Дебреште, Прилепско, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода И. И. (53) од с. Дебреште. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол во калибар од 7,65 мм, рамка за пиштол во калибар од 7,65 мм и други предмети.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на настанот, против него ќе следува соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content