СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Премиерот Ковачевски во Прилеп во обиколка на две училишта во фаза на реконструкција

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски денеска во Прилеп ќе го посети Општинското основно училиште „Кире Гавриловски – Јане” каде ќе изврши увид во реконструкцијата на училиштето, а потоа во новоотворената сала ќе го проследи подготвителниот натпревар за регионалниот турнир во одбојка.

Како што соопшти владината прес-служба, премиерот Ковачевски потоа ќе изврши увид во реконструкцијата на Средното општинско училиште „Мирче Ацев”, после која обиколка се предвидени изјави за медиумите.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content