СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прекин во водоснабдувањето во населба Точила

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти во периодот од 08 до 14 часот ќе има во населбата Точила, поточно во зградите од оваа населба кои се водат како ” Точила Е – згради”.

Водоснабдувањето на ден 11.03.2022 ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење. Вкупната произведена количина на вода е 253л/с, од кои 218л/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 35л/с сопствени извори.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content