СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Презентирана финансиската состојба на Општина Прилеп

Прилепските локални власти стравуваат дали и како ќе биде реализиран буџетот за идната година,а со тоа и планираните инвестициски проекти.

Близу 300 милиони денари се обврските на прилепската локалната самоуправа пред почетокот на идната финансиска година.

При ова анализирани се тековните долгорочните обврски и договорите за јавни набавки и судските спорови наследени од предходното раководство.

Поради сомнежите од можна финансиска злоупотреба актуелните локални власти бараат Државниот завод за ревизија да изврши целосна контрола врз финансиската документација од 2017 година па до завршување на годинашниве локални избори.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content