СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прегазен малолетник во Прилеп, возачот избегал

Малолетен пешак бил прегазен од автомобил вчера во Прилеп. Возачот избегал од местот на несреќата.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила на улицата Браќа Ламески.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила полициска екипа.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content