СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

По сообраќајќата, нормализиран сообраќајот кон Прилеп

Од АМСМ известуваат дека сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско е нормализиран во двата правци.

Сообраќајот беше во прекин во двата правци неколку часа поради сообраќајна несреќа на местото викано Тројаци.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content