СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

По десети пат во низа Манчестер Сити со победа ја отвара новата сезона

Екипата на Манчестер Сити забележа победа на гостувањето кај Вулверхемптон со 3:1 во натпревар од воведното коло на новата сезона во Премиер лигата.
Со овој успех, екипата на Сити стана првата во историјата на Премиер лигата која десет години во низа со победа ја започнува новата сезона.
А, победата избраниците на Гравриола ја најавија уште во првиот дел, во кој со головите на Де Бруине од пенал во 20-тата и Стерлинг во 32-та минута имаа предност од 2:0.
Мексиканецот, хамес Родригез во 78-минута ја врати неизвесноста намалувајќи на 1:2, но во петата минута од судиското дополнение (90+5), Габриел Жезус ги разреши сите дилеми поставувајќи ги конечните 3:1 на Манчестер Сити.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content