СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Почнува Skopje Photo Week 2020

Учество на најдобрите светски и домашни експерти, како и награден фонд од 100.000 денари, најавуваат организаторите на Skopje Photo Week” (Скопје Фото Недела) – (SPW2020).

Меѓународниот настан одбележува петгодишен јубилеј, а ќе се одржува денеска и утре. Традиционално го организираат Ангеловски Фотографија и Грег Момент од Полска, но годинава во поинаков, онлајн формат, поради корона кризата, како и со различно име.

Изминатите четири изданија беа насловени International Summit of Photographers & Videographers (ISPV).

 

Петта година по ред, Скопје е домаќин на најдобрите фотографи. Сите заинтересирани може да го следат настанот во живо, а учесниците бесплатно да се регистрираат на https://www.facebook.com/events/407702710250436/, велат Ангеловски Фотографија и Грег Момент.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content