Почнува Skopje Photo Week 2020

18

Меѓународниот настан одбележува петгодишен јубилеј, а ќе се одржува денеска и утре. Традиционално го организираат Ангеловски Фотографија и Грег Момент од Полска, но годинава во поинаков, онлајн формат, поради корона кризата, како и со различно име.

Изминатите четири изданија беа насловени International Summit of Photographers & Videographers (ISPV).

 

Петта година по ред, Скопје е домаќин на најдобрите фотографи. Сите заинтересирани може да го следат настанот во живо, а учесниците бесплатно да се регистрираат на https://www.facebook.com/events/407702710250436/, велат Ангеловски Фотографија и Грег Момент.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content