СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Земјоделие

Почнува 4. Меѓународен симпозиум за земјоделство и храна-ИСАФ 2022

Во организација на Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје, од денеска до петок во Охрид ќе се одржува 4. Меѓународен симпозиум за земјоделство и храна-ИСАФ 2022.

Како што информираат од Факултетот, симпозиумот претставува продолжување на традицијата на средбата факултет-стопанство, што оваа година ќе се одржи по четиринаесетти пат.

Во рамки на настанот ќе се одржи и средба на деканите од факултетите од областа на земјоделството и храната од Југоисточна Европа, кои истовремено се и коорганизатори на овој меѓународен симпозиум.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content