СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Почна новогодишното украсување на Скопје

На Плоштадот Македонија во Скопје почна поставувањето на новогодишната елка.

Според најавите, главниот град ќе биде украсен и ќе се светне во новогодишни бои за една недела. Покрај Плоштадот Македонија, украсени ќе биде и главните улици и булевари низ градот. Годинава нема да се организира новогодишната манифестација „Винтерленд“, ниту ќе има прослава за дочек на Нова година.

Тендерот за новогодишно украсување на градот чини 200.000 евра градоначалникот Петре Шилегов го отфрли барањето на опозицијата за пренамена на парите, со образложение дека во време на пандемија со новогодишната атмосфера ќе се врати надежта и насмевките на лицата на граѓаните, особено на децата.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content