СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Почна вакцинирањето на новинарите и медиумските работници

Во салата „Борис Трајковски" денеска почна вакцинацијата на новинарите и на медиумските работници.

Се вакцинираат оние новинари кои се пријавија на повикот и ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација.

Поточно, опфатени се вкупно 631 медиумски работници, кои имаат над 40 години или се со хронични заболувања.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content