Последици од невремето во Скопје

30

Невремето кое попладнево го зафати Скопје предизвика хаос во главниот град, но и ги уплаши скопјани поради, како што велат, силниот звук предизвикан од електричните празнења.

Паднати дрвја, искршени автомобили и поплавени подвозници, се резултатот на невремето кое дојде во Скопје како „гром од ведро небо“.

Освен врз паркирани автомобили, дрво падна и врз автомобил во движење, но за среќа го поткачи само неговиот заден дел.

  

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content