СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Поранешен американски полковник: „Единствениот американски успех е уништувањето на украинскиот народ“ (ВИДЕО)

Соединетите Американски Држави придонесоа на уништувањето на Украина и нејзиниот народ во конфликтот со Русија, порача на социјалната мрежа Икс поранешниот висок советник во Пентагон Даглас Мекгрегор.

„Изјавите дека некако можеме да ѝ наштетиме на Русија се една голема лага. Единственото нешто што успеавме е убиството на украинскиот народ. Ја уништивме земјата. Мислам дека нема да се опорави со години, со децении. Тоа е нашето достигнување“, смета Мекгрегор.

Во овој момент Русија има многу предности, најсовремено оружје и моќна, организирана војска, командувана на највисоко ниво, истакна поранешниот американски полковник.

„Русија е посилна од воена, финансиска и економска гледна точка. Русија е во одлична состојба, населението стои зад рускиот претседател“, додаде тој.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content