СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Понеделник е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 1-ви мај 2022 година (недела) е неработен ден.

Денот на трудот, односно 2-ти мај (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

-Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честита Денот на трудот, велат од МТСП.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content