СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Полициjaта фати 20-годишник за мapиxyaна

На 09.09.2022 полициски службеници од полициска станица Битола на ул ” Прилепска” во Битола го лишиле од слобода О.Б.(20) од Битола. При преглед кај истиот пронајдена и одземена е марихуана.

По документирање на настанот ќе следува сооодветна пријава. – информираат од СВР Битола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content