СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Полицијата заплени цел арсенал пиротехника во Битола

Ноќеска се случило апсење во Битола кога полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода З.Т.(60) од Битола.

„Имено, на 23.12.2023 во времето од 00.20 до 01.05 часот врз основа на наредба од Основен суд Битола бил извршен претрес во дом и помошна просторија во Битола, сопственост на  З.Т.(60) од Битола, при што се пронајдени 4.080 парчиња различни пиротехнички средства-огномети и петарди. Претходно, на 22.12.2023 во 20.30 часот на ул. Филип Втори Македонски во Битола, при преглед на патничкото возило поло со битолски регистарски ознаки, сопственост на З.Т., беа пронајдени 2.713 парчиња различни пиротехнички средства. По документирање на настанот против лицето ќе биде поднесена кривична пријава“, се вели во полицискиот билтен.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content